szukaj na forum: 


 Forum    Społeczność    Wasze pomysły
24 września 2009   14:55

Macie pomysł, co zmienić w portalu XXwiek.pl? Chcecie, aby wprowadzona została jakaś nowa opcja, która ułatwi korzystanie z serwisu? A może pragniecie się podzielić swoimi przemyśleniami na temat funkcjonowania serwisu?

Wychodzimy z założenia, że portal XXwiek.pl jest dla Was - młodzieży i dorosłych, uczniów i nauczycieli, profesjonalnych historyków i internautów interesującą się historią zupełnie amatorsko, a także przedstawicieli środowisk naukowych i twórczych czy dziennikarzy. Zależy nam nie tylko na jakości prezentowanych zasobów, ale także na tym, abyście mieli do nich łatwy i szybki dostęp.

Wszelkie sugestie i pomysły obiecujemy wziąć pod uwagę!

25 września 2009   11:42

A może dałoby się zrobić jakąś mapę, na której byłoby widać wszystkie miejsca, o których jest mowa w serwisie?

25 września 2009   12:14

Można by wykorzystać mapy Google - to użyteczny mechanizm, z którego korzysta się już na całym świecie.

25 września 2009   12:31

Szanowny Panie,

dziękujemy za propozycję. Rozważaliśmy już taką opcję. Powstał mianowicie pomysł umieszczania mapy Google przy każdym materiale w portalu i oznaczenie na nim miejsca, którego dany materiał dotyczy. Idea rozbiła się jednak o szczegóły. Główny problem polega na tym, że w ciągu XX wieku wielokrotnie zmieniały się granice krajów europejskich. Zmieniały się też nazwy miast, regionów i państw. Za każdym razem trzeba by więc umieszczać inną mapę, co wydaje się zajęciem dosyć karkołomnym i stosunkowo trudnym od strony technicznej. Druga sprawa: nie zawsze wiemy, gdzie dany materiał powstał. Podstawą jest dla nas "oś czasu" i możliwość jednoznacznego przypisania danego materiału do określonego dnia. Z miejscem nie da się już natomiast zrobić tego samego, co z czasem. Czasami dziennik był pisany np. w pociągu. Czasami tekst, choć dotyczy jednego dnia, powstawał np. w ciągu kilku dni i był pisany w różnych miejscach.

25 września 2009   12:57

To może chociaż mapkę w postaci jakiegoś jotpega albo gifa? Np. przy tych wydarzeniach, o których można stwierdzić, że wydarzyły się w konkretnym miejscu.

 
 
 
  O nas   |   FAQ   |   Polityka prywatności   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Logowanie   |   Rejestracja   |   Newsletter   |   Forum   |   rss RSS